ebooki

Interaktywny e-book Sekrety Wielkopolski. Tajemnicze zniknięcie Białej Damy finansowany przez
Samorząd Województwa Wielkopolskiego

E-book Tajemnicze zniknięcie Białej Damy jest pierwszą częścią serii Sekrety Wielkopolski, która opowiada o ciekawych, czasami tajemniczych miejscach Wielkopolski. Wszystkie części serii stworzą swoisty szlak, którym będzie można przemierzać Wielkopolskę zarówno wirtualnie jak i w prawdziwej rzeczywistości. W Tajemniczym zaginięciu Białej Damy, czwórka dzieci przypadkowo znajduje się w Zamku w Kórniku, gdzie, konfrontuje się z pewnym nieco magicznym wymiarem funkcjonowania portretów.

Czytając e-booka dzieci poznają historię Zamku oraz jego mieszkańców. Przekonują się, że zwykła rzeczywistość może być ciekawsza od gier komputerowych, a wakacje spędzone za karę bez telefonów z koszmaru współczesnego dziecka zamieniają się w ekscytującą przygodę.

 

Interaktywny e-book „Tajemnica Opery” – projekt PK InSEA zrealizowany w 2018 roku dzięki wsparciu finansowemu miasta Poznania.

E-book „Magia Poznania. Część 1.Tajemnica Opery” rozpoczyna się i kończy w Teatrze Wielkim w Poznaniu, opowiada perypetie chłopca, który podczas klasowego wyjścia do opery przypadkowo dotyka magicznego instrumentu, co przenosi go w czasie do roku 1910 i momentu pierwszej premiery w tym teatrze. Chłopiec, chce wrócić do swoich czasów, ale żeby tak się stało musi odwiedzić kilka charakterystycznych poznańskich miejsc, zaprzyjaźnić się z magiczno-symbolicznymi mieszkańcami  miasta oraz rozwiązać nieomal kryminalną zagadkę. Zadanie jest tym trudniejsze, że ma na to niespełna dwie godziny

Niezwykle ciekawy tekst napisany przez historyka sztuki Zofię Smith nie tylko buduje napięcie zachęcając dzieci do czytania ale także zapoznaje młodych czytelników z wieloma interesującymi aspektami życia Poznania na początku XX wieku. Dzieci w przystępny sposób poznają historię, architekturę a także dawne zwyczaje. Sfera wizualna e-booka wspaniale odzwierciedla treści literackie. Ilustracje przywodzą na myśl art deco czyli kierunek w sztukach wizualnych rozwijający się w latach 20 XX a więc w czasie gdy dzieje się akcja e-booka. Ponadto wszystkie ilustracje są interaktywne. Po naciśnięciu dziecko słyszy dźwięki lub ogląda proste animacje. E-book „Tajemnica Opery”, jako pierwsza część serii „Magia Poznania” rozpoczyna budowę interaktywnej mapy Poznania, która w przyszłości stanie się atrakcją turystyczną dla dzieci i ich rodzin. Każda z kolejnych części serii „Magia Poznania” ukazuje trasę, którą przemierzają bohaterowie e-booka, Na mapie umieszczonej na końcu książki można zobaczyć monumenty, miejsca itp., które warto odwiedzić w prawdziwej rzeczywistości ale także te które, już nie istnieją. Ten swoisty spacerownik może stać się punktem wyjścia warsztatów kreatywnych dla dzieci, dodatkowych lekcji historii a także niedzielnych spacerów dla poznańskich rodzin.

Interaktywny ebook na urządzenia mobilne zatytułowany Prawdziwi Superbohaterowie. Polscy Wynalazcy.

Ebook Prawdziwi Superbohaterowie. Polscy Wynalazcy to interaktywna książka opowiadająca historie trzech polskich wynalazców: Jana Szczepanika, Karola Pollaka oraz Jana Czochralskiego, których przełomowe wynalazki takie jak efektywna metoda produkcji barwnej fotografii, katalizator elektrolityczny oraz metoda krystalizacji krzemu umożliwiły dalszy rozwój  przemysłu fotograficznego, elektrotechnicznego i elektronicznego. Ebook w ciekawy, przystępny sposób uczy dzieci zasad działania opisywanych wynalazków, rozbudza ciekawość świata oraz kreatywność . Pokazuje postacie godne naśladowania, których działania może niezbyt spektakularne w rezultacie zmieniają świat na lepszy, pomagając ludziom w codziennym życiu.

Ebook Prawdziwi Superbohaterowie. Polscy Wynalazcy przykuwa uwagę przepięknymi ilustracjami, nieszablonowymi animacjami oraz możliwością interaktywnego czytania, sprawiając, że poznawanie wiedzy staje się dla dziecka przyjemnością i zabawą.