publikacje

Vademecum „Przytul Sztukę. Warsztaty dla mamy z dzieckiem” to inspiracja, pomoc i przestrzeń na własne pomysły. W prezentowanej publikacji umieszczone są autorskie scenariusze działań z dziećmi i dla dzieci, zaprojektowane i zaprojektowane i praktykowane przez autorki projektu oraz uczestniczki warsztatów artystycznych realizowanych w ramach projektu Przytul Sztukę. Warsztaty artystyczne dla mamy z dzieckiem, zrealizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Interwencje 2017. To również wsparcie dla każdego opiekuna małych dzieci pokazujące jak bawić się z małym dzieckiem, nie zapominając o sobie i twórczo spędzać razem czas.

Wydawnictwo prezentuje cykl autorskich warsztatów artystycznych przeznaczonych dla mam i ich dzieci. Inspiracją do wspólnych, twórczych działań były dzieła artystów awangardowych związanych z Łodzią i regionem łódzkim. Vademecum kreatywnych zabaw z dziećmi przeznaczone jest dla rodziców, wychowawców, opiekunów. W zamyśle autorek projektu ma być się zachętą, impulsem do wymyślania własnych zabaw twórczych z dziećmi. Publikacja zawiera dokumentację zdjęciową oraz opisy wszystkich warsztatów zrealizowanych z mamami i ich dziećmi. Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA – INTERWECJE 2018 dla Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Autorki projektu: dr Beata Marcinkowska i Monika Goetzendorf-Grabowska
Katalog XVIII edycji Festiwalu Sztuki Małego Dziecka zawierający scenariusze i propozycje działań z małym dzieckiem. Jednocześnie dokumentacja festiwalowych działań.
LEGENDY KATOWICKIE: